QR kod nedir? Nerelerde kullanılır?

QR kodun kullanımı oldukça basittir. Kamerası bulunan bir akıllı telefon ve bu kodları okumaya yarayan yardımcı bir uygulama yardımıyla isteğiniz QR kodu basitçe ve hızlı bir şekilde taratıp içerisindeki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Website Tanıtımları

Web sitenizin tanıtımını yapabilirsiniz.

Çağrı Yönetimi

Sesli arama yapabilirsiniz.

Sms ve Multimedya

SMS gönderebilirsiniz.

QR Posta

E-posta gönderebilirsiniz.

QR kartvizit

Kartvizitinizin üzerine QR Kodunuzu basabilirsiniz..

QR Baskı

T-shirtler üzerine QR Kod basabilirsiniz.

QR kodun sunmuş olduğu avantajlar nelerdir?

Geleneksel barkod sistemiyle karşılaştırıldığında QR kodun pek çok avantajı vardır. Bunların en başında bir dilde daha fazla karakteri barındırabilme özelliğine sahip olmasıdır. Geleneksel barkod sistemlerine göre 1/10 oranında daha küçük boyutlarda oluşturulabilir. Pek çok açıdan tarama özelliği ile daha hızlı okunabilir. Hata düzeltme özelliğine sahip olması sayesinde üzerinde %30′a kadar bir kirlenme ya da hasar olması durumunda bile uygulamalar tarafından okunabilir.

Peki biz neden QR kod kullanmalıyız?
Avantajları nelerdir?
  • QR kod’un en önemli özelliği sınırsız olmasıdır. QR kod ile sınırlı alanlarda sınırsız bilgi, mesaj, video, ve her türlü içerik aktarımı sağlanabilinir. Bir dergi reklamında, bilboard üzerlerinde, mağaza içinde ya da TV’de ürününün tanıtım videosundan, kullanıcı el kitabına kadar ürün hakkında her türlü detaya sadece taratma yardımıyla ulaşabilirsiniz
  • QR kod insanların merakını uyandırır. Dışarıdan bakıldığında pek bir şey anlam ifade etmeyen bu kareler bloğu insanlarda içerisinde ne olduğu konusunda bir merak uyandırır ve yardımcı uygulamalar ile kodun tuttuğu bilgiyi öğrenme ihtiyacı hissettirir.
  • QR kod ile her yer sizin reklam alanınız yani vitrininiz olabilir. E – ticaret uygulamaları ile birleştirildiğinde her yerde reklam yapmanıza yardımcı olabilir.
  • QR kod ürünleriniz için iyi birer pazarlamcıdır. Bir ürün ile birlikte satılmasını isteğiniz farklı ürün çeşitlerini ilgili ürünün üzerindeki QR koda yükleyerek diğer ürünler hakkında bilgi vermesini ve hedef müşterilere bu ürünlerde gösterme şansını sizlere sunar.
  • QR kod yol da tarif edebilir. İşletmenizin Google Maps üzerindekini konumunu QR koda yükleyerek, fiziksel mağazanıza ulaşmak isteyen kullanıcılara bu adresi gösterebilir
  • QR kod ile yaratıcılığınızın sınırı sizlerin hayal gücüdür. QR kod sayesinde ilgi çekici kampanyalar, merak uyandırıcı afişler ve kullanıcıyı bu kodu taratmaya sevk edecek merak uyandırıcı içerikler oluşturabilirsiniz.
  • QR kodunuza, sahip olduğunuz web sitesi, Facebook, Linkedin ve Instagram gibi sosyal medya hesaplarınızı bağlayabilir ve bu alanlara yönlendirme ya da beğenme içeriğe yönlendirme gibi bilgiler koyabilirsiniz.
İletişime Geçin